سال نو میلادی 2021

سال نو میلادی 2021

سال نو میلادی 2021

مسیحی‌ها شروع سال میلادی را مدیون رومی‌ها و ژولیوس سزار هستند. نیمه شب 31 دسامبر زمانی که ساعت از 12 شب می‌گذرد و اول ژانویه می‌شود سال نو میلادی تحویل می‌شود و مردم کشورهای مختلف پیام تبریک سال نو و عکس سال نو میلادی خود را هنگامی که در جشن سال نو میلادی هستند برای هم ارسال می‌کنند.


سال نو میلادی


در شب سال نو میلادی چه کارهایی باید کرد؟

آن‌هایی که عاشق سفر هستند و در کودکی درس خواندن را به شب امتحان محدود نمی‌کردند، از مدت‌ها قبل برای کریسمس و آغاز سال نو میلادی برنامه‌ریزی می‌کنند تا سفری به یاد ماندنی را به کشوری که شب سال نو میلادی را جشن می‌گیرد، بروند.

خارجی‌ها و کسانی که در فاصله‌ی کریسمس تا سال نو میلادی تعطیل هستند معمولا به دیدار خانواده می‌روند و سفرهای سال نو طولانی برنامه‌ریزی می‌کنند و با خانواده‌ی خود خوش می‌گذرانند. فرقی ندارد به سفر بروید یا در شهر خود بمانید؟

در روز سال نو میلادی و آغاز سال نو میلادی معمولا باب شده است که مردم دور هم جمع می‌شوند و ساعت‌های پایانی سال قدیم را در کنار هم در خیابان‌ها می‌گذرانند و جشن می‌گیرند.

وقتی ویدیوهای این جشن‌ها را نگاه کنید همه خوشحال و خندانند و هرکسی به نحوی لبخند به لب دارد. همه‌چیز ادامه دارد تا 10 ثانیه‌ی آخر که تمام مردم شروع به شمارش می‌کنند 4، 3، 2، 1 و صدای زنگ ساعت همه‌جا را دربرمی‌گیرد و آتش‌بازی و سال نو شروع می‌شود. این برنامه تا پاسی از شب ادامه دارد تا این‌که همه خسته شوند و به خانه‌هایشان برگردند.

کار دیگری که باید در سال نو میلادی انجام دهید، برنامه‌ریزی برای سال جدید و آرزو کردن و رسیدن به هدف‌های‌تان در سال جدید است. هدف‌هایی که در سال جدید برای شما میسر خواهند شد.

در سال 2021 شاید بتوانید سفرهای جدیدی بروید که قبلا نرفتید یا به کشورهایی جدید بروید که قبلا فقط در رویای شما بوده است. کاری را انجام دهید که قبلا جرات انجام دادنش را نداشتید یا حتی اگر این‌ها نیست زمانی را بگذارید تا بفهمید واقعا از سال 2021 چه می‌خواهید.


سال نو میلادی


سال نو میلادی در ایران چگونه است؟

ارامنه و مسیحی‌های ایران هر سال کریسمس و سال نو میلادی را جشن می‌گیرند. حتی تعدادی از غیرمسیحیان ایران هم آغاز سال جدید میلادی را گرامی می‌دارند.

آتش بازی بخش جدانشدنی آغاز سال نو میلادی است.در محله‌ی جلفا اصفهان جشن سال نو میلادی با شکوه برگزار می‌شود و بعضی مردم برای دیدن این جشن به این محله‌ی باصفا که کلیسای وانک و کلیسای بیت اللحم در آن‌جاست می‌روند.