برنده‌ی نشان پنج ستاره کووید-۱۹

برنده‌ی نشان پنج ستاره کووید-۱۹

برنده‌ی نشان پنج ستاره کووید-۱۹

با توجه به ارزیابی موسسه تحقیقاتی «اسکای ترکس» (Skytrax)، فرودگاه «استانبول» با معماری منحصر‌به‌فرد، زیرساخت قوی، تکنولوژی برتر و ارائه بهترین تجربه سفر به مسافران، به‌عنوان برنده‌ی نشان «فرودگاه پنج ستاره» و همچنین «فرودگاه پنج ستاره کووید-۱۹» معرفی شده است.

«اسکای ترکس» (Skytrax) یکی از مهم‌ترین و معتبرترین سازمان‌های بین‌المللی در عرصه‌ی رتبه‌بندی فرودگاه‌های جهان محسوب می‌شود. از نگاه «اسکای ترکس»، فرودگاه «استانبول» شایسته‌ی کسب نشان «فرودگاه پنج ستاره» شناخته شده است.

علاوه بر آن، فرودگاه «استانبول» با اقداماتی که علیه گسترش ویروس کرونا انجام داده، به یکی از دو فرودگاه جهان تبدیل شده است که علاوه بر کسب رتبه‌ی «فرودگاه پنج ستاره»، عنوان «فرودگاه پنج ستاره کووید-۱۹» را نیز به خود اختصاص داده است.

فرودگاه استانبول برنده‌ی نشان فرودگاه پنج ستاره کووید-۱۹ 

این فرودگاه به‌عنوان دروازه ورودی کشور «ترکیه» به جهان، با جوایزی که در سرتاسر جهان کسب می‌کند، از افتخارات هواپیمایی «ترکیه» محسوب می‌شود.

پیش از این نیز، فرودگاه استانبول در شانزدهمین دوره‌ی جوایز اروپایی «اتحادیه بین‌المللی فرودگاه‌ها» (ACI)، به لطف زیرساخت‌های دیجیتالی و فناوری پیشرفته‌ی خود، موفق به دریافت جایزه‌ی «بهترین فرودگاه اروپا در تحول دیجیتال» شده بود.

موسسه تحقیقاتی «اسکای ترکس» در سال ۱۹۸۹ در «لندن» تاسیس شده است و عنوان «فرودگاه پنج ستاره» را به فرودگاه‌های سراسر جهان اهدا می‌کند.

همان‌ طور که پیش‌تر گفته شد، فرودگاه «استانبول» رتبه‌ی «فرودگاه پنج ستاره کووید-۱۹» را نیز دریافت کرده است، عنوانی که به‌طور ویژه در طی همه گیری ویروس کرونا به فرودگاه‌ها اهدا می‌شود.

فرودگاه استانبول برنده‌ی نشان فرودگاه پنج ستاره کووید-۱۹

با این حساب فرودگاه استانبول، به‌عنوان چهارمین فرودگاه جهان برای دستیابی به رتبه‌ی «فرودگاه پنج ستاره کووید-۱۹»، به فرودگاه‌ بین‌المللی «فیومیچینو» در «رم»، فرودگاه بین‌المللی «حَمَد» و فرودگاه بین‌المللی «ال دورادو» در «بوگوتا» پیوست.

علاوه بر این دستاوردها، فرودگاه استانبول، فرودگاهی با بزرگترین ترمینال در جهان محسوب می‌شود که عنوان «فرودگاه پنج ستاره» را کسب کرده است.

علاو بر آن، فرودگاه استانبول، «گواهینامه پاندمی فرودگاه»، از سوی اداره کل هواپیمایی کشوری و سپس «پروتکل ایمنی بهداشت هواپیمایی کووید-۱۹» از سوی «آژانس ایمنی هواپیمایی اتحادیه اروپا» (EASA) را نیز کسب کرده است.

همچنین فرودگاه استانبول، اولین فرودگاه در جهان است که موفق به دریافت گواهینامه «اعتبارسنجی بهداشتی فرودگاه» از سوی «شورای بین‌المللی فرودگاه‌ها» (ACI) شده است