ایروان ارث تاریخی در آرایش شهر

ایروان ارث تاریخی در آرایش شهر

اگر علاقمند سفر به ارمنستان هستید، شرکت در تور ایروان، پیشنهاد خوبی برای شما است. به دلیل نزدیک بودن منطقه جفرافیایی ارمنستان به ایران، هرساله تعداد زیادی از مسافران ایرانی به این کشور سفر می کنند و جز مقاصد پرطرفداران برای ایرانیان است. ایروان به عنوان مرکز کشور ارمنستان، یکی از شهرهای پربازدید و سرسبز به شمار می رود. ایروان به عنوان یک شهر شاداب و پویا شناخته شده است. همچنین، این شهر دارای تمدنی غنی بوده و بافت شهری تاریخی و زیبایی دارد. در ایروان برخی از جاذبه‌های دیدنی شامل کاخ جمهوری، کاتدرایل سنت گریگور، پل قدیمی، بازار مرکزی و موزه ارامنه هستند.

ایروان

تور ارمنستان با آسمان هفتم

آداب و رسوم در ایروان

مردم ایروان به شما با خوشحالی و مهمان‌نوازی استقبال می‌کنند. آنها به منزله مهمان دارنده خود را به شما خوش آمد می‌گویند و سعی می‌کنند تا حد امکان شما را راضی و خوشحال سازند. ارمنستان برخی از آیین‌های مذهبی مسیحی را دنبال می‌کند و برای بسیاری از مردم آدینه و عبور از بزرگراه‌های مربوط به کلیساها به‌عنوان یک آیین مهم محسوب می‌شود. در مواقع خاص، مانند تولد یا عروسی، مردم ایروان به نهادن ابریشم کاری معروف به "نهدی" می‌پردازند. در این روز، خانه‌ها و خیابان‌ها با پارچه‌های رنگارنگ و تزئینات زیبا آراسته می‌شوند.

کلیسا ایروان

آب و هوا در ایروان

ارمنستان جز سردترین کشورهای جهان و شهر ایروان، پایتخت این کشور جز سردترین شهرهای این کشور است. زمستان‌ها بسیار پرباران و پربرف است و در اکثر روزهای این فصل دمای آن به زیر صفر درجه سانتیگراد می‌رسد. در طول فصل زمستان، شهر کاملا سفیدپوش خواهد شد و برای تفریحات یخی و برفی بسیار مناسب می باشد ولی در این فصل برای سفر به این کشور کمی سخت است. در طول تابستان‌ هوای خنک مناسب گردش‌ها و فعالیت‌های خارج از منزل مثل تفریحات آبی، بازدید از موزه های تاریخی و گرانقیمت، کوه نوردی، مراکز خرید می‌باشد. 

آب و هوای ایروان

مکان های دیدنی در ایروان

ایروان شهری تاریخی با قدمت بسیار بالا، مرکز توجه بسیاری از گردشگران خارجی در سرتاسر جهان است. این شهر قطب بزرگ فرهنگی و اقتصادی هم به شمار می رود.در ادامه بیشتر با مراکز تاریخی و دیدنی این شهر آشنا خواهیم شد.

میدان جمهوری ایروان

میدان جمهوری ایروان در قدیم به نام میدان لنین شناخته می شد. این میدان از مهم ترین مکان برای مردم این کشور و گردشگران خارجی به شمار می رود. این میدان مرکزی‌ترین و حیاتی‌ترین میدان شهر است و در قلب منطقه تجاری و تاریخی ایروان واقع شده است. میدان جمهوری با مجموعه ساختمان‌های تاریخی و مدرن خود، جزء جاذبه‌های گردشگری ایروان محسوب می‌شود. در آنجا می‌توانید ساختمان‌های مهم و مشهوری مانند کلیسای سنت غریگوریوس و ادوارد، ورشوراخانه ایروان و ساختمان اداری دولتی را مشاهده کنید. همچنین، میدان جمهوری مرکز خرید، رستوران‌ها، فروشگاه‌ها و کافه‌های مختلفی را در اختیار شما قرار می‌دهد. شما می‌توانید از این میدان برای خرید انواع سوغاتی‌ها و لذت بردن از فضای زیبا و روحانی ایروان استفاده کنید.

میدان جمهوری در ایروان

موزه تاریخی در ایروان

موزه تاریخ در ایروان یکی از مهم‌ترین موزه‌های شهر است که به تاریخ و فرهنگ ارمنستان اختصاص دارد. این موزه در قلب شهر ایروان قرار گرفته و در یکی از ساختمان‌های تاریخی و زیبا قرار دارد. مجموعه‌ی موزه تاریخ ایروان شامل بیش از 400،000 قطعه و آثار باستانی است که از دوره‌های مختلف تاریخی ارمنستان را نشان می‌دهد. این آثار شامل جواهرات، نقوش و تمثال‌ها، سنگ نوردی‌ها، آثار خزری، اسلحه‌ها و مهمات نظامی و مجسمه‌ها، سفال‌ها و فرش‌های باستانی است. در موزه تاریخ ایروان، بازدیدکنندگان می‌توانند با نگاهی عمیق به تاریخ و فرهنگ ارمنستان آشنا شوند. اینجا به عنوان مرجعی برای محققان، دانشجویان و علاقه‌مندان به تاریخ و باستان‌شناسی ارمنستان محسوب می‌شود.

موزه تاریخی ایروان

سخن آخر
 

همانطور که در این پست اشاره کردیم، سفر به ایروان برای ایرانیان می تواند بهترین پیشنهاد باشد. این شهر از همه نظر برای گردشگران خود جذاب و دیدنی به شمار می رود و وجود یک تور مناسب لذت سفر را می تواند چند برابر کند. آسمان هفتم در نظر دارد تا برای تمامی مسافران خود بهترین شرایط را مهیا کند و سفری پرهیجان و خاطره انگیز را  مهیا کند.

برای دیدن و تجربه های موارد متفاوت و شگفت انگیز کره جنوبی با آسمان هفتم تماس بگیرید:  02191306767

همچنین ما را در اینستاگرام و تلگرام آسمان هفتم دنبال کنید. 

آخرین تور های ایروان